ردیف کردن دندانهای نامنظم با متخصص ارتودنسی در اصفهان

ردیف کردن دندان‌های نامنظم با ارتودنسی در اصفهان

ردیف کردن دندانهای نامنظم در اصفهان

 ردیف کردن دندانهای نامنظم در اصفهان از طریق ارتودنسی روشی راحت و کارآمد می باشد و برای دندان هایی که در محل نامناسب قرار دارند ارتودنسی استفاده می شود. بیشترین تلاشی که انسانها در طول زندگی دارند این است که کیفیت شرایط زندگیشان را بهبود ببخشند. ایجاد ظاهری زیبا، ایجاد شرایط مناسب در وضعیت دهان و دندان و ایجاد سلامتی در دستگاه گوارش نیز یکی از اهداف زندگی بهتر می باشد و هم چنین سلامتی جسم و روح از دیگر اهداف ارتودنسی می باشد.

ارتودنسی بر سلامت روانی فرد تاثیر زیادی دارد. ایجاد ظاهری زیبا و مناسب، باعث افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی می شود. ظاهر زیبا و افزایش اعتماد به نفس مشهور ترین فاید ارتودنسی است بهبود ظاهر بیمار با به دست آوردن لبخندی زیباتر می باشد. بی تردید اثرات محسوسی بر بهبود احساس انسان نسبت به خود داشته و اعتماد به نفس و موفقیت بیشتری را برای او در زمینه های شخصی، حرفه ای و اجتماعی به ارمغان می آورد. در نظر گرفتن مزایای نام برده ارزش تحمل صرف وقت و هزینه درمان ارتودنسی را به خوبی دارد.

[aparat id=’dJ7Aj’]

چرا دندان های فرزند من نامرتب و ناصاف است؟

یکی از دلایل نامرتبی دندان ها این است که دندان های شیری کودک زمانی که خراب(پوسیده)می شوند و به جای اینکه این دندان ها پرشوند، آن ها را کشیده اند. در نتیجه فضای دندان شیری توسط رویش کج دندان های مجاور تنگ می شود و دندان دائمی زیرین در آینده یا نا مرتب می روید و یا نهفته می ماند. اگر اندازه فک و دندان ها که از طریق ژنتیک به کودک منتقل می شوند با یک دیگر همخوانی نداشته باشند، نامرتبی دندان ها نیاز به درمان ارتودنسی دارد.

یکی از مشکلات نامرتب بودن دندان ها کمبود فضا در فک است و هم چنین کمبود فضا می تواند باعث جلوتر قرار گرفتن دندان ها هم شود. برای اصلاح نامرتبی و یا جلو زدگی دندان ها باید از روش های فضاسازی ارتودنسی استفاده کنیم که به دو صورت است:

1-گسترش قوس دندان:

در این روش ردیف کردن دندانهای نامنظم در اصفهان ، قوس دندانی در همه ابعاد بیشتر می شود و در مواردی که لب و دندان ها عقب رفته اند و یا لب ها نازک هستند قابل استفاده است. در این نوع بیماران نیازی به دندان کشیدن نیست.

2-دندان کشیدن:

در مواردی که نامرتبی یا جلوزدگی دندان ها زیاد باشند و لب های بیمار هم جلو زده باشند حتما باید تعدادی از دندان های اصلی کشیده شوند.

لازم به ذکر است با درمان ارتودنسی فضای این دندان ها به طور کامل بسته می شوند و هیچ مشکلی از لحاظ جویدن به وجود نمی آید. برای دندان کشیدن معمولا آسیاهای کوچک کشیده می شود که در زیبایی و هم چنین در جویدن فرد مشکلی به وجود نیاید.
متخصص ارتودنسی اصفهان  البته یک متخصص ارتودنسی هیچ زمانی خود اقدام به کشیدن دندان نمی کند بلکه طی یک نامه به همکاران دندانپزشک ارجاع می دهد و ما به شما محمد علی ناصری متخصص ارتودنسی اصفهان و ناهنجاریهای فک و صورت  را معرفی می کنیم که سعی دارد با بهره گیری از بهترین متدهای درمان سلامتی، زیباترین لبخندها را به شما هدیه دهد.

ردیف کردن دندانهای نامنظم در اصفهان
ردیف کردن دندانهای نامنظم در اصفهان

مزایای ارتودنسی دیمون چیست؟

ردیف کردن دندانهای نامنظم در اصفهان انواع گوناگونی دارد و یکی از رایج ترین روش ها و سیستم های آن، ارتودنسی دیمون است. این سیستم در درمان ناهنجاری دندان کاربرد فراوانی دارد.
در تمامی انواع ارتودنسی ها سیم ها باید به براکت ها وصل شوند و این کار توسط کش انجام می شود؛ ولی فرق بارز این روش این است که برای اتصال سیم ها به براکت ها دیگر از کش استفاده نمی شود و سیستم جدید دارای مکانیزمی است که حالت قفل و بسته شدن دارد و بسیار راحت این کار انجام می شود.
در این نوع از ارتودنسی بریس ها به طرز خودکار باز و بسته می شوند و نیاز به مراجعه به دندانپزشک نیست و چون حالت کشویی دارند بتدریج سفت شده و باعث صاف شدن کجی ها و ناهمراستایی های دندان می شود.
دقیقا شبیه سایر ارتودنسی های پیشین و سنتی، از گونه ها و آلیاژ ها متفاوتی در ساختار آنها استفاده می شود؛ ولی رایج ترین و پر استفاده ترین نوع، دیمون شفاف و دیمون سرامیکی است. ( کمتر جلب توجه می کنند)

مزایا و معایب ردیف کردن دندانهای نامنظم در اصفهان چیست؟

بسیاری از مزایا و معایب ردیف کردن دندانهای نامنظم در اصفهان ذکر شده هنوز به طور کلی ثابت نشده است و موارد ذکر شده در مورد همه صدق نمی کند، بیشتر این مزایا بعد از 10 هفته پدیدار می شوند. باید خاطر نشان کرد که هر یک از موارد زیر از یک بیمار به بیمار دیگر متغیر خواهد بود و متاثر از عواملی چون؛ میزان و شدت ناهنجاری و مشکل مراجعه کننده، سن بیمار و …. است. مهم ترین مزیت باز و بسته کردن دیمون ها در هنگام مسواک زدن است؛ به این ترتیب به راحتی می توان از تجمع باکتری ها و مواد غذایی در لابلای براکتها و سیم ها ممانعت کرد. این روش برای کودکان مناسب تر است.

ردیف کردن دندانهای نامنظم در اصفهانتفاوت ارتودنسی دیمون و سنتی

1. باعث کاهش زمان ویزیت مراجعه کننده می شود.
2. طول درمان را کاهش می دهد.
3. احتمال کشیدن دندان در ارتودنسی را کاهش می دهد.
4. باعث تغییر فرم کامل صورت و یا نیمرخ می شود ( حتی در سنین 40 یا 50 سالگی)
5. تغییر زیاد در دندان، کل صورت و لبخند.
6. باعث ایجاد تقارن بیشتر در دندان ها و در چهره.
7. ملایم ساختن خطوط گونه.
8. مرتب ساختن دندان ها.
9. مناسب برای کودکان.
10. جلوگیری از تجمع باکتری ها و بالا بردن سلامت دهان و دندان.
11. بهبود و ارتقا بهداشت دهان و دندان به دلیل باز و بسته شدن در هنگام نظافت و شستشو.
12. مانع از تغییر رنگ براکت ها شدن ( در سیستم های دیگر به دلیل وجود کش تغییر رنگ ایجاد می شود)
13. مقرون به صرفه است.
14. طول درمان را حدود 6 ماه کاهش می دهد.
15. کاهش اصطکاک میان دندان ها.
16. کاهش درد بیمار.
از معایب آن می توان به این مورد اشاره کرد که برای تمامی مراجعه کنندگان و متقاضیان مناسب و کاربردی نیست و به طور کامل تاییدیه از سوی متخصصان ردیف کردن دندانهای نامنظم در اصفهان نگرفته است و برخی از متخصصان معتقدند که ممکن است که نامرتبی و ناهمراستایی دندانها به طور کامل برطرف نشود؛ زیرا اتصال کاملی بین سیم و براکت وجود ندارد.

مقالات ارتودنسی جدید

صفحات بروز رسانی شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button