هزینه ارتودنسی اصفهان | دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

هزینه ارتودنسی اصفهان

هزینه ارتودنسی در اصفهان چقدر است؟ قیمت و تعرفی ارتودنسی در مطب دکتر محمد ناصری چقدر است؟
این ها سوالاتی هستند که از ما بسیار پرسیده می شود. اگر می خواهید از هزینه های ارتودنسی مطلع شوید و بدانیدنحوه محاسبه قیمت ها برای هر بیمار چگونه است؟ چه عواملی در افزایش یا کاهش هزینه سیم کشی دندان موثر هستند؟ این صفحه را بوکمارک کنید. چون در ادامه دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان در مورد قیمت ارتودنسی و عواملی که در کاهش یا افزایش قیمت سیم کشی دندان ها موثر است صحبت کرده اند.

تماس و مشاوره برای هزینه ارتودنسی از مطب دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

قیمت و هزینه ارتودنسی دندان

وقتی متخصص ارتودنسی به شما می‌گوید دندان‌های شما به ارتودنسی نیاز دارد اولین سوالی که می‌کنید هزینه ارتودنسی است. قیمت ارتودنسی یکی از پرهزینه ترین درمانها برای برطرف کردن نامرتبی و ناهنجاری های فکین در دندانپزشکی است. ارتودنسی پروسه درمان طولانی دارد وبستگی به شدت ناهنجاری تا 3 سال نیز ممکن است طول بکشد. درمان ارتودنسی تنها یک مدل درمانی ندارد بلکه دارای مدل های درمانی زیادی است که بنا به تشخیص متخصص ارتودنسی انجام می‌شود. به همین علت نمی‌توان یک قیمت قاطع برای ارتودنسی تعیین کرد. در ادامه درمورد قیمت انواع ارتودنسی در اصفهان و عوامل تاثیرگذار بر آن خواهیم گفت.

هزینه ارتودنسی با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

چه عواملی در قیمت ارتودنسی تاثیردارند؟

همانطور که گفته شد هزینه ارتودنسی گرانقیمت است و بعضی از عوامل در کاهش و افزایش این هزینه تاثیر گذار هستند. در ادامه به چند مورد از این انها اشاره خواهیم کرد:

سن وسال بیمار

یکی ازموارد مهم درهزینه ارتودنسی سن بیمار است. هرچه سن بیمار بیشتر باشد هزینه درمان نیز بیشتر خواهد بود. ارتودنسی کودکان به دلیل استخوان فکین آنها در حال رشد است متخصص ارتودنسی راحت تر میتواند رشد فک ها را برای مرتب کردن دندان ها درمان کند. اما بزرگسالان به دلیل کامل شدن رشد فکین خیلی سختر درمان می‌شوند.

شدت ناهنجاری فکین و دندان ها

میزان نامرتب و کج بودن دندان ها و ناهنجاری های فک ها بر قیمت ارتودنسی تاثیر دارد. معمولا در درمان ارتودنسی کودکان در صورت داشتن ناهنجاری شدید نیازی به انجام جراحی فک ها نیست. اما در بزرگسالان اگر شدت ناهنجاری زیاد باشد نیاز به جراحی یا حتی کشیدن دندان ها پیدا می‌شود.

شدت ناهنجاری و نامرتبی دندان در قیمت ارتودنسی تاثیر دارد| دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

انوع درمان ارتودنسی

درمان های مختلفی برای ارتودنسی وجود دارد که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. متخصص ارتودنسی در جلسات ویزیت بهترین نوع درمان ارتودنسی را به شما پیشنهاد می‌دهد. انواع درمان های ارتودنسی عبارتند از :

شهر یا محل انجام ارتودنسی

شهر یا منطقه انجام ارتودنسی مهم است مثلا در کلان شهرها هزینه سیم کشی بیشتر از شهرهای کوچک است. حاشیه شهر نیز نسبت به داخل شهر هزینه کمتری دارد. انجام ارتودنسی در یک مطب گران تر از کلینیک های دندانپزشکی دانشگاه است.

انوع بریس ارتودنسی در سیم کشی دندان

نوع جنس بریس استفاده شده در ارتودنسی در افزایش یا کاهش هزینه ارتودنسی تاثیر دارد. درمان ارتودنسی شما ممکن است با یکی از انواع بریس های فلزی یا سرامیکی، بریس های پلاستیکی، بریس های لینگوال و بریس‌ نامرئی باشد.

جنس بریس که توسط دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان تجویز می‌شود در قیمت ارتودنسی تاثیر دارد

آیا بیمه هزینه ارتودنسی را پرداخت می‌کند؟

بیمه های دندانپزشکی و بعضی ازبیمه های تکمیلی مقداری از هزینه های دندانپزشکی را پرداخت می‌کنند که کمک بزرگی در کاهش هزینه ارتونسی است. بهتر است قبل از انتخاب بیمه در مورد میزان پوشش دهی هزینه های ارتودنسی تحقیق کنید.

جدول قیمت ارتودنسی دندان سال 1402

به دلیل متغیر بودن شرایط بازار و تغییر مداوم قیمت ها نمی‌توان به طور قاطع هزینه ارتودنسی در اصفهان را محاسبه کرد. تعیین قیمت نهایی درجلسه ویزیت حضوری به میزان ناهنجاری و میزان مواد مصرفی تعیین می‌شود. در جدول زیر حدود قیمت ارتودنسی می‌باشد:

جدول قیمت ارتودنسی 1402

این نکته را مد نظر داشته باشید که قیمت های درج شده در جدول به صورت تقریبی می‌باشد، با مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی از هزینه نهایی با خبر شوید.

قیمت ارتودنسی تک فک بالا قیمت نهایی همراه با معاینه
قیمت ارتودنسی تک فک پایین قیمت نهایی همراه با معاینه
قیمت ارتودنسی دندانهای جلو قیمت نهایی همراه با معاینه
قیمت ارتودنسی دندان نیش بیرون زده قیمت نهایی همراه با معاینه
هزینه ارتودنسی متحرک قیمت نهایی همراه با معاینه
هزینه ارتودنسی نامرئی براساس هر الاینر قیمت نهایی همراه با معاینه

آیا پرداخت اقساطی هزینه ارتودنسی وجود دارد؟

به دلیل بالا بودن هزینه ارتودنسی در اصفهان اگر شما یکی از بیماران دکتر محمد ناصری  هستید و نیاز دارید که درمان ارتودنسی را شروع کنید اما نگران هزینه های نسبتا بالای ارتودنسی هستید، تگران نباشید،‌ ایشان شرایط ارتودنسی قسطی در اصفهان را برای بیماران خود مهیا کرده تا بتوانید با خیالی آسوده وبدون نگرانی درمان را شروع کنید.

هزینه ارتودنسی بنا به تشخیص نوع درمان توسط متخصص ارتودنسی متفاوت است. علاوه برآن بعضی از عوامل نیز در بالا و پایین رفتن آن تاثیر دارند از جمله: سن و سال بیمار، شدت ناهنجاری های فک و دندان، نوع روش درمانی انتخابی،‌ نوع بریس در سیم کشی دندان ها و بیمه ها

پاسخ سوالات متداول هزینه و قیمت ارتودنسی

آیا مدت درمان در هزینه ارتودنسی موثر است؟

مسلما بله . هر چه پروسه درمان طولانی تر باشد هزینه پرداختی برای ارتودنسی نیز بیشتر خواهد بود.

چطوری از پرداخت هزینه اضافی ارتودنسی جلوگیری کنم ؟

یکی از دلایل افزایش قیمت ارتودنسی بی احتیاطی در شکستن پلاک و براکت های ارتودنسی و گم کردن پلاک های متحرک می‌باشد. با رعایت نکات نگهداری متخصص ارتودنسی و کمی احتیاط می‌توانید مانع از پرداخت هزینه اضافی شوید.

چه هزینه های جانبی دیگری برای ارتودنسی باید پرداخت کنیم ؟

پرداخت هزینه عکس دندان برای تشخیص دقیق متخصص ارتودنسی، جرمگیری یا بلیچینگ دندان ها قبل از شروع ارتودنسی، استفاده از ریتینر یا نگهدارنده برای ثابت شدن دندان ها بعد از درمان ارتودنسی از هزینه های دیگری هستند که ممکن است پرداخت کنید.

مقالات ارتودنسی جدید

صفحات بروز رسانی شده

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • من چند تا از دندونهای فک بالام کج هستند هزینه ارتودنسی چند دندان چقدر میشه

  پاسخ
  • دکتر محمد ناصری
   ژوئن 27, 2023 8:35 ق.ظ

   سلام هزینه ارتودنسی فک بالا بین 12 تا 15 میلیون تومان هست، ولی بسته به مشکلات دندان و فک شما دارد که هزینه نهایی چقدر بشه، همان طور که در اکثر مقالات گفتم با مراجعه قبل از انجام ارتودنسی هزینه ارتودنسی مشخص می شود.

   پاسخ
 • فاطمه طباطبایی
  مارس 1, 2023 8:55 ب.ظ

  سلام یک دندون هم اورتودنسی میکنید؟

  پاسخ
  • سلام ارتودنسی تک دندان مخصوص بچه های زیر ۸سال هست، اگر سن شما بیشتر از 8 هست باید ارتودنسی کامل انجام دهید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button