هزینه ارتودنسی اصفهان | دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

هزینه ارتودنسی اصفهان

آیا ازهزینه  ارتودنسی اطلاع دارید؟  از نحوه محاسبه قیمت ها برای هر بیمار چه می‌دانید؟ چه عواملی در افزایش یا کاهش هزینه سیم کشی دندان موثر هستند؟ در ادامه  دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان در مورد قیمت ارتودنسی و عواملی که در کاهش یا افزایش قیمت سیم کشی دندان ها موثر است صحبت کرده اند.

تماس و مشاوره برای هزینه ارتودنسی از مطب دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

قیمت و هزینه ارتودنسی دندان

وقتی متخصص ارتودنسی به شما می‌گوید دندان‌های شما به ارتودنسی نیاز دارد اولین سوالی که می‌کنید هزینه ارتودنسی است. قیمت ارتودنسی یکی از پرهزینه ترین درمانها برای برطرف کردن نامرتبی و ناهنجاری های فکین در دندانپزشکی است. ارتودنسی پروسه درمان طولانی دارد وبستگی به شدت ناهنجاری تا 3 سال نیز ممکن است طول بکشد. درمان ارتودنسی تنها یک مدل درمانی ندارد بلکه دارای مدل های درمانی زیادی است که بنا به تشخیص متخصص ارتودنسی انجام می‌شود. به همین علت نمی‌توان یک قیمت قاطع برای ارتودنسی تعیین کرد. در ادامه درمورد قیمت انواع ارتودنسی و عوامل تاثیرگذار بر آن خواهیم گفت.

هزینه ارتودنسی با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

چه عواملی در قیمت ارتودنسی تاثیردارند؟

همانطور که گفته شد هزینه ارتودنسی گرانقیمت است و بعضی از عوامل در کاهش و افزایش این هزینه تاثیر گذار هستند. در ادامه به چند مورد از این انها اشاره خواهیم کرد:

سن وسال بیمار

یکی ازموارد مهم درهزینه ارتودنسی سن بیمار است. هرچه سن بیمار بیشتر باشد هزینه درمان نیز بیشتر خواهد بود. ارتودنسی کودکان به دلیل استخوان فکین آنها در حال رشد است متخصص ارتودنسی راحت تر میتواند رشد فک ها را برای مرتب کردن دندان ها درمان کند. اما بزرگسالان به دلیل کامل شدن رشد فکین خیلی سختر درمان می‌شوند.

شدت ناهنجاری فکین و دندان ها

میزان نامرتب و کج بودن دندان ها و ناهنجاری های فک ها بر قیمت ارتودنسی تاثیر دارد. معمولا در درمان ارتودنسی کودکان در صورت داشتن ناهنجاری شدید نیازی به انجام جراحی فک ها نیست. اما در بزرگسالان اگر شدت ناهنجاری زیاد باشد نیاز به جراحی یا حتی کشیدن دندان ها پیدا می‌شود.

شدت ناهنجاری و نامرتبی دندان در قیمت ارتودنسی تاثیر دارد| دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

انوع درمان ارتودنسی

درمان های مختلفی برای ارتودنسی وجود دارد که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. متخصص ارتودنسی در جلسات ویزیت بهترین نوع درمان ارتودنسی را به شما پیشنهاد می‌دهد. انواع درمان های ارتودنسی عبارتند از :

شهر یا محل انجام ارتودنسی

شهر یا منطقه انجام ارتودنسی مهم است مثلا در کلان شهرها هزینه سیم کشی بیشتر از شهرهای کوچک است. حاشیه شهر نیز نسبت به داخل شهر هزینه کمتری دارد. انجام ارتودنسی در یک مطب گران تر از کلینیک های دندانپزشکی دانشگاه است.

انوع بریس ارتودنسی در سیم کشی دندان

نوع جنس بریس استفاده شده در ارتودنسی در افزایش یا کاهش هزینه ارتودنسی تاثیر دارد. درمان ارتودنسی شما ممکن است با یکی از انواع بریس های فلزی یا سرامیکی، بریس های پلاستیکی، بریس های لینگوال و بریس‌ نامرئی باشد.

جنس بریس که توسط دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان تجویز می‌شود در قیمت ارتودنسی تاثیر دارد

آیا بیمه هزینه ارتودنسی را پرداخت می‌کند؟

بیمه های دندانپزشکی و بعضی ازبیمه های تکمیلی مقداری از هزینه های دندانپزشکی را پرداخت می‌کنند که کمک بزرگی در کاهش هزینه ارتونسی است. بهتر است قبل از انتخاب بیمه در مورد میزان پوشش دهی هزینه های ارتودنسی تحقیق کنید.

جدول قیمت ارتودنسی دندان سال 1401

به دلیل متغیر بودن شرایط بازار و تغییر مداوم قیمت ها نمی‌توان به طور قاطع هزینه ارتودنسی را محاسبه کرد. تعیین قیمت نهایی درجلسه ویزیت حضوری به میزان ناهنجاری و میزان مواد مصرفی تعیین می‌شود. در جدول زیر حدود قیمت ارتودنسی می‌باشد:

جدول قیمت ارتودنسی 1401

این نکته را مد نظر داشته باشید که قیمت های درج شده در جدول به صورت تقریبی می‌باشد، با مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی از هزینه نهایی با خبر شوید.
قیمت ارتودنسی تک فک بالا ۱۲ الی ۱۵ میلیون
قیمت ارتودنسی تک فک پایین ۱۲ الی ۱۵ میلیون
قیمت ارتودنسی دندانهای جلو ۱۰ الی ۱۵ میلیون هرفک
قیمت ارتودنسی دندان نیش بیرون زده ۱۲ الی ۱۵ میلیون هرفک
هزینه ارتودنسی متحرک   10 تا 30 میلیون تومان
هزینه ارتودنسی نامرئی براساس هر الاینر    2/5 میلیون تومان

آیا پرداخت اقساطی هزینه ارتودنسی وجود دارد؟

به دلیل بالا بودن هزینه ارتودنسی اگر شما یکی از بیماران دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان هستید و باید درمان ارتودنسی را شروع کنید ایشان شرایط ارتودنسی قسطی را برای بیماران خود مهیا کرده تا بتوانید با خیالی آسوده وبدون نگرانی درمان را شروع کنید.

سخن پایانی:
هزینه ارتودنسی بنا به تشخیص نوع درمان توسط متخصص ارتودنسی اصفهان متفاوت است. علاوه برآن بعضی از عوامل نیز در بالاو پایین رفتن آن تاثیر دارند که در این مقاله به آن ها اشاره شد.

پاسخ سوالات متداول هزینه و قیمت ارتودنسی

آیا مدت درمان در هزینه ارتودنسی موثر است؟

مسلما بله . هر چه پروسه درمان طولانی تر باشد هزینه پرداختی برای ارتودنسی نیز بیشتر خواهد بود.

چطوری از پرداخت هزینه اضافی ارتودنسی جلوگیری کنم ؟

یکی از دلایل افزایش قیمت ارتودنسی بی احتیاطی در شکستن پلاک و براکت های ارتودنسی و گم کردن پلاک های متحرک می‌باشد. با رعایت نکات نگهداری متخصص ارتودنسی و کمی احتیاط می‌توانید مانع از پرداخت هزینه اضافی شوید.

چه هزینه های جانبی دیگری برای ارتودنسی باید پرداخت کنیم ؟

پرداخت هزینه عکس دندان برای تشخیص دقیق متخصص ارتودنسی، جرمگیری یا بلیچینگ دندان ها قبل از شروع ارتودنسی، استفاده از ریتینر یا نگهدارنده برای ثابت شدن دندان ها بعد از درمان ارتودنسی از هزینه های دیگری هستند که ممکن است پرداخت کنید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button