ارتودنسی دندان بصورت اقساطی توسط دکتر ناصری متخصص ارتودنسی اصفهان

ارتودنسی اقساطی در اصفهان

ارتودنسی شاخه ای از علم دندانپزشکی است که هزینه بالایی دارد. قیمت ارتودنسی را به صورت قسطی نیز می توان پرداخت کرد که به آن ارتودنسی قسطی می گویند. به تأخیر انداختن ارتودنسی به دلیل هزینه بالا موجه نیست. عده ای تصور می کنند ارتودنسی تنها جنبه زیبایی دارد در صورتی که این طور نیست . ارتودنسی درمانی است که از فرسایش و دردهای ناشی از فشار ناهمگون بر دندان و فک جلوگیری می کند.

قبل از مراجعه به دندانپزشک و انجام مشاوره با وی نمی توان قیمت ارتودنسی را تخمین زد که چقدر زیاد است و آیا از پس آن بر می‌آیم یا نه؟ بنابراین توصیه ما به شما این است برای جلوگیری از به تعویق افتادن ارتودنسی به نزد متخصص ارتودنسی مراجعه و با وی مشورت کنید. اگر امکان پرداخت هزینه ارتودنسی را به صورت یکجا نداشتید می توانید با دندانپزشک خود مطرح کنید و از ارتودنسی اقساطی استفاده کنید.

بسیاری از افراد به دلیل زیاد بودن هزینه ارتودنسی از رفتن به نزد دندانپزشک امتناع می‌کنند و با وجود زیاد بودن شدت ناهنجاری دندان‌های خود رغبتی به ارتودنسی نشان نمی‌دهند.

سوال بسیاری از افراد این است که آیا امکان دارد هزینه ارتودنسی را به صورت اقساطی پرداخت کنیم ؟ دکتر ناصری یکی از متخصصین ارتودنسی در اصفهان است که به بیماران خود این امکان را می دهد که هزینه ارتودنسی خود را به صورت قسطی پرداخت کنند.

نحوه قسط بندی ارتودنسی در اصفهان

قسط بندی ارتودنسی بستگی به نوع و روش درمان دارد و شرایط هر کدام از بیمارها میتواند متفاوت باشد .با توجه به زمان بر بودن درمان ارتودنسی که از حدود ۶ماه تا ۲سال بطور میانگین به طول می انجامد هزینه های این درمان بصورت اقساط در طی مدت زمان درمان دریافت میگردد بدین صورت که یک سوم مبلغ بعنوان پیش پرداخت در ابتدای درمان دریافت شده و مابقی در طی ۱۲تا ۱۸ قسط ماهیانه پرداخت میشود که در درمانهای طولانی تر تعداد اقسلط بیشتر و هزینه در زمان طولانی تری دریافت می‌گردد.

ارتودنسی اقساطی معمولا به صورتی انجام میشود که بیمار بتواند حداقل نصف یا یک سوم کل هزینه را در ابتدای درمان پرداخت کند مخصوصا در سیستم های گران قیمتی مثل سیستم دیمون یا ارتودنسی نامرئی (کلیر الاینرها) که هزینه مواد مصرفی بالاتر است. دربعضی مواقع نیز ممکن است متخصص ارتودنسی قبول کند که شما کل هزینه را به صورت اقساط برابر پرداخت کنید.

هزینه ارتودنسی را به صورت نقد نیز می توان پرداخت کرد اما باید توجه داشته باشید که حتی اگر در مرحله اول تمام هزینه ارتودنسی را پرداخت کنید بنا به دلایلی مانند کنده شدن براکت ممکن است مجبور شوید هزینه مازاد پرداخت کنید. قبل از انجام ارتودنسی برای اطلاع از هزینه ارتودنسی به پزشک متخصص خود مراجعه کنید. لازم است بدانید چون ارتودنسی یک عمل زیبایی  محسوب می‌شود ، بیمه های درمانی نظیر تأمین اجتماعی و …هزینه های آن را قبول نمی‌کنند و ارتودنسی مشمول بیمه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button