تاثیر ارتودنسی بر حالت صورت |دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

تاثیر ارتودنسی بر حالت صورت

تأثیر ارتودنسی بر حالت صورت باعث جذاب شدن چهره و رفع عیوب محدوده دهان می‌شود. هدف ارتودنسی در مرتب کردن دندان‌ها داشتن دندان‌هایی سالم و ایجاد چهره‌ای پسندیده است. برخی از افراد انتظار دارند که با استفاده از این کار تغییرات زیادی در فرم صورت ایجاد شود اما باید بگوییم تأثیر اصلی آن در قسمتی از چهره که در فاصله بین بینی و چانه هست اتفاق می‌افتد. در ادامه با دکتر محمد ناصری در مورد تأثیرات ارتودنسی بر زیبایی چهره همراه باشید.

تماس و مشاوره با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

تأثیر ارتودنسی بر فرم وشکل صورت

تأثیر ارتودنسی بر حالت صورت و جذاب شدن اطراف دهان اثر می‌گذارد. خیلی‌ها فکر می‌کنند ارتودنسی باعث تغییرات قسمت‌هایی از صورت مثل حالت بینی می‌شود. اما باید گفت انجام ارتودنسی فقط باعث هماهنگ شدن قسمت پایینی صورت با همدیگر می‌شود.  قسمت‌هایی مانند دندان‌ها، فک بالا و پایین، حالت بینی، چانه و گونه با درمان ارتودنسی تغییر می‌کنند. پس از تکمیل درمان ناهنجاری‌هایی مثل آندربایت که باعث جلو آمدن لب‌ها می‌شود یا جراحی فک که به خاطر جلوتر بودن فک‌ها انجام می‌شود می‌توان تغییرات مثبتی را در چهره بیمار شاهد بود.

تأثیر ارتودنسی بر حالت صورت |دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

تأثیر ارتودنسی بر زاویه فک

به‌طورکلی هدف از انجام ارتودنسی دندان مرتب کردن دندان است اما خواه‌ناخواه تا حدودی فک را هم تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. ازآنجایی‌که فک و دندان ارتباط زیادی با هم دارند در نتیجه جابه‌جایی دندان‌ها با استفاده از ارتودنسی، فک بالا نیز کمی جابه‌جا می‌شود و حالت و فرم صورت تا حدودی تغییر می‌یابد. اما در خصوص فک پایین جابه‌جایی به‌راحتی صورت نمی‌گیرد. اگر دوست دارید در فک پایین خود تغییراتی ایجاد کنید باید جراحی فک را انجام دهید. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که تغییر اساسی در فرم صورت شما ایجاد کند برای ایجاد تغییرات شدید معمولاً نیاز به انجام جراحی است.

تأثیر ارتودنسی بر حالت لب‌ها

تغییر در لب‌ها بعد از ارتودنسی بیشتر از تغییر فک به چشم می‌آید. بیشترین تأثیری که ارتودنسی دارد روی لب‌هاست. کم بودن فضای دندان‌ها باعث درهم شدن دندان‌ها و بیرون‌زدگی آنها می‌شود و همین باعث بیرون‌آمدگی لب‌ها و تغییر فرم آنها می‌شود. در کل هرگونه ناهنجاری در دندان‌ها در وهله اول روی لب‌ها اثر می‌گذارد. ناهنجاری‌هایی مثل آندربایت که دندان‌ها جلوتر از حد معمول هستند باعث ایجاد ظاهری نامناسب برای لب‌ها می‌شوند. با درمان ارتودنسی دندان‌ها به عقب هدایت می‌شوند و لب‌ها به عقب‌تر خواهند رفت که همین باعث زیباتر شدن لب‌ها خواهد شد.

تأثیر ارتودنسی بر حالت لب‌ها | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

تأثیر ارتودنسی بر حالت بینی

خیلی از افراد تصور می‌کنند که با انجام ارتودنسی فرم بینی آنها نیز تغییر می‌کند. درصورتی‌که که این‌طور نیست و با انجام ارتودنسی تنها زاویه بین لب و بینی تغییر می‌کند. اگر قصد دارید بینی خود را عمل کنید بهتر است ابتدا ارتودنسی را انجام دهید پس از درمان کامل آن و مشخص‌شدن فرم بینی، شکل فک و حالت لب‌ها شما جراحی بینی را انجام دهید.

تأثیر ارتودنسی بر فک پایین

یکی از تغییرات اساسی که بعد از ارتودنسی شکل می‌گیرد تغییر حالت فک بیمار است. ارتودنسی عقب بردن فک برای  درمان جلو بودن فک‌های بالا و پایین برای تأثیر زیادی در فرم صورت شما خواهد گذاشت. در بعضی موارد علاوه بر ارتودنسی نیاز به جراحی فک نیز می‌باشد. ارتودنسی همراه با جراحی فک برای مواقعی که ارتودنسی به‌تنهایی جوابگوی درمان ناهنجاری‌های فک نیست استفاده می‌شود. در این درمان عقب یا جلو بودن چانه کامل برطرف می‌شود. پس از درمان ارتودنسی شاهد زیبایی چشمگیری در ناحیه فک خود خواهید بود و فرم صورت شما بسیار تغییر خواهد کرد.

تأثیر ارتودنسی بر فک پایین | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

تأثیر ارتودنسی بر لاغری صورت

یکی از سؤالاتی که افراد قبل از ارتودنسی دارند این است که آیا ارتودنسی باعث لاغری صورت خواهد شد؟ در جواب باید گفت خیر. ممکن است در روزهای ابتدایی کارگذاشتن دستگاه ارتودنسی به علت عادت نداشتن شخص به آن و همچنین مشکل بودن غذا خوردن با آن بیمار نتواند درست غذا بخورد و غذا خوردن برای او سخت باشد. به همین خاطر فرد یکم لاغر می‌شود و چون اولین عضوی که از بدن لاغر می‌شود صورت است خیلی‌ها تصور می‌کنند  به‌خاطر کارگذاشتن ارتودنسی است که باگذشت زمان حل خواهد شد.

تأثیر ارتودنسی بر لاغری صورت| دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

تأثیر ارتودنسی بر چانه

تأثیر ارتودنسی بر چانه به میزان ناهنجاری دندان‌ها و فک بستگی دارد. در مواردی که فک پایین عقب یا جلوتر از حد نرمال باشد چانه نیز به همان نسبت عقب و جلو می‌رود. با ارتودنسی همراه با جراحی فک چانه به حالت طبیعی خود بر می‌گردد. درمان‌هایی مانند کج بودن فک نیز باعث گیراتر شدن چهره شما خواهد شد.

سخن پایانی

تأثیر ارتودنسی بر حالت صورت یکی از اثرات مثبت ارتودنسی دندان بر صورت است که باعث افزایش جذابیت صورت بعد از درمان خواهد شد. دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان در این مقاله در مورد تأثیراتی که ارتودنسی بر قسمت‌های صورت می‌گذارد صحبت کرده‌اند.

مقالات ارتودنسی جدید

صفحات بروز رسانی شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button