ارتودنسی دندان با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی دندان چیست؟ از کجا متوجه شویم نیاز به درمان ارتودنسی داریم ؟ سیم کشی دندان چه مزایایی دارد؟ برای ارتودنسی دندان چه اقداماتی باید انجام دهیم؟ طول درمان ارتودنسی چقدر است؟  برای پاسخ به این سوالات با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی دراصفهان همراه باشید.

تماس و مشاوره با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی دندان (Orthodontics) یا سیم کشی دندان یکی روش های درمانی در دندانپزشکی است که توسط متخصص ارتودنسی انجام می‌شود. درواقع ارتودنسی دندان باعث تشخیص، پیشگیری و برطرف کردن فاصله، بهم ریختگی و ناصافی دندان‌ها و ناهنجاری های دو فک پایین و بالا می‌شود. درمان ارتودنسی به وسیله بریس ها و دیگر تجهیزات انجام می‌شود که باعث حرکت دندان ها به جایگاه مطلوب خود خواهد شد. ارتودنسی به موقع باعث رشد صحیح و اصولی فک‌ها می‌شود تا در زمان بزرگسالی دچار مشکلات حادتر نشوند. هدف ارتودنسی داشتن دندان هایی صاف و زیبا و درمان ناهنجاری های فک می‌باشد.

ارتودنسی چیست؟ بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان محمد ناصری

چگونه متوجه شویم به درمان ارتودنسی نیاز داریم؟

یکی از سوالات مطرح در این زمینه این است که از چه علائمی متوجه شویم به ارتودنسی نیاز داریم. کسانی که نیاز به ارتودنسی دارند معمولا از روی ظاهر دندان ها مشخص است. در ادامه به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • کج بودن و انحراف دندان ها
 • وجود فاصله بین دندانها
 • جلو بودن فک های پایین یا بالا
 • بیرون زدگی دندان ها
 • داشتن دندان اضافی
 • روی هم افتادن دندان ها

چه علائمی نشان می‌دهد نیاز به مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی داریم | دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

ارتودنسی شامل چه مراحلی است؟

ارتودنسی دندان مدت زمان زیادی برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز دارد و یک درمان طولانی مدت است. در کل درمان ارتودنسی شامل مراحل زیر می‌باشد:

مراجعه به متخصص ارتودنسی برای معاینه دقیق

اولین کار برای درمان ارتودنسی مراجعه حضوری به متخصص ارتودنسی است که با معاینه فیزیکی دندان‌ها تا حدود زیادی میزان ناهنجاری شما را تشخیص خواهد داد. برای بررسی دقیق تر برای شما عکس رادیوگرافی دندان و فک‌ها و آزمایشات دیگری درخواست می‌دهد. در این جلسه در مورد حدود قیمت ارتودنسی و نحوه پرداخت آن نیز صحبت می‌شود.

قالب گیری و بررسی عکس های رادیوگرافی

متخصص ارتودنسی با مشاهده عکس ها و آزمایشات دقیق‌تر می‌تواند نوع ارتودنسی و هزینه آن را تشخیص دهد. در این مرحله قالب گیری فک و دندان ها انجام می‌شود و در مورد نحوه درمان و مراقبت های بعد از ارتودنسی و طول درمان صحبت می‌شود.

کار گذاشتن دستگاه ارتودنسی

درمان ارتودنسی به دو روش ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک می‌باشد. در این جلسه با توجه به نوع درمان براکت و دستگاه ارتودنسی و سیم کشی دندان ها کارگذاشته می‌شود و نحوه مسواک زدن و سایر نکات نگهداری از آنها به بیمار گفته می‌شود.

مراجعه به متخصص ارتودنسی برای بررسی روند درمان

پس از نصب دستگاه و سیم کشی دندان‌ها باید در زمان تعیین شده برای ویزیت به مطب مراجعه کنید. در این جلسات متخصص میزان بهبودی دندان ها را بررسی می‌کند و اگر مشکلی وجود داشته باشد برطرف می‌کند.

پایان یافتن دوره درمان ارتودنسی

پس از گذشتن دوره درمان بالاخره زمان رسیدن به دندان هایی زیبا و رضایت و خوشحالی بیماران فرا می‌رسد. در این مرحله براکت و دستگاه های ارتودنسی برای همیشه باز می‌شوند و بیمار از داشتن لبخند زیبا دائمی لذت می‌برد. توصیه ما به بیماران این است که برای سلامتی دندان های خود سالی یکبار برای معاینه به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند.

مرحله سیم کشی دندان توسط دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

سیم کشی دندان ها چه مزایایی دارد؟

داشتن دندان هایی مرتب و زیبا علاوه بر داشتن ظاهری زیبا مزیت های دیگری نیز دارد که در ادامه به چند مورد آنها اشاره کرده ایم:

 • بالا بردن حس اعتماد به نفس با زیباتر شدن لبخند
 • پیشگیری و کم شدن خطر پوسیدگی دندان ها
 • بر طرف شدن مشکلات لثه
 • زیبا شدن صورت با رفع مشکلات فک ها
 • درمان بیماری های گوارشی با بهتر جویدن غذا
 • درمان ناهنجاری گفتاری

مزایای درمان ارتودنسی | دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

هزینه ارتودنسی در اصفهان چقدر است؟

محاسبه کردن قیمت نهایی ارتودنسی متفاوت‌تر از دیگر درمان‌های دندانپزشکی است. هزینه ارتودنسی بستگی به عواملی مثل نوع درمان ارتودنسی، نوع براکت استفاده شده، سن بیمار، طول پروسه درمان وشدت ناهنجاری دندان و فکین دارد. هر متخصص ارتودنسی یک جدول قیمت ارتودنسی دارد که می‌توانید با مطالعه آن حدود قیمت ارتودنسی را محاسبه کنید.

 درمان ارتودنسی چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان درمان ارتودنسی بستگی به سن بیمار و میزان ناهنجاری دندان‌ها، رعایت مراقبت های بعد از ارتودنسی و نوع ارتودنسی دارد. هرچه سن بیمار کمتر باشد طول درمان نیز کمتر خواهد بود به همین دلیل متخصصان درمان ارتودنسی در زمان کودکی را توصیه می‌کنند. در کل می‌توان گفت طول درمان ارتودنسی از چند ماه شروع می‌شود و ممکن است تا 4 سال نیز طول ادامه داشته باشد.

طول درمان ارتودنسی | بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهانسخن پایانی:

ارتودنسی دندان در اصفهان یکی از شیوه های درمان نامرتبی و دندان‌هاست که حتما باید توسط متخصص ارتودنسی در اصفهان درمان شود. برای همشهریان اصفهانی پیشنهاد ما دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان می‌باشد.

مقالات ارتودنسی جدید

صفحات بروز رسانی شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button