ارتودنسی همراه با جراحی فک با بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

جراحی فک در چه مواردی نیاز است؟

ارتودنسی همراه با جراحی فک برای درمان ناهنجاری‌های وسیع در فک و دندان‌ها به کار می‌رود. ارتودنسی همراه با جراحی برای بیمارانی که برای روند درمان ارتودنسی، فک آنها نیز باید هم‌زمان جراحی شود کاربرد دارد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان همراه باشید.

تماس و مشاوره با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

ارتودنسی همراه با جراحی

ارتودنسی همراه با جراحی فک برای مواقعی استفاده می‌شود که با ارتودنسی دندان تنها نشود ناهنجاری‌های فک را درمان کرد. به ارتودنسی و جراحی فک هم‌زمان باهم ارتوسرجری گفته می‌شود. از این عمل برای درمان ناهنجاری‌های شدید مثل دیپ بایت، کراس بایت و اپن بایت استفاده می‌شود. در این روش هدف متخصص ارتودنسی این است که اول با ارتودنسی ناصافی و ناهنجاری‌های دندان‌ها را برطرف کند و در آخر جراحی فک را انجام دهد.

ارتودنسی همراه با جراحی فک اصفهان| دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

رابطه ارتودنسی و جراحی فک

ارتودنسی و جراحی فک مکمل یکدیگر هستند و برای برطرف‌کردن کامل ناهنجاری‌های شدید هر دو نیاز هستند. در مواردی که افراد دچار کوچکی فک است و یا یکی از فک‌ها جلوتر از دیگری باشد از ارتودنسی عقب بودن فک برای اصلاح این مورداستفاده می‌شود. خیلی از افراد دچار درد در استخوان فک هستند و موقع غذا خوردن و حرف‌زدن دچار مشکل می‌شوند که با روش ارتوسرجری قابل‌درمان هستند.

کاربرد ارتودنسی همراه با جراحی فک

همان‌طور که گفتیم از این درمان برای مواقعی که هم ارتودنسی وهم جراحی فک نیاز باشد استفاده می‌شود. در ادامه چند مورد از ناهنجاری‌های که با این روش درمان می‌شوند را نام خواهیم برد:

  • جلو زدگی فک پایین
  • عقب بودن فک پایین
  • نداشتن چانه
  • انحراف فک پایین  و بالا
  • درمان لبخند لثه‌ای
  • تنگی فک
  • مشکلات مادرزادی

کاربرد ارتودنسی همراه با جراحی فک | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

مراحل ارتوسرجری

مراحل انجام ارتوسرجری بدین صورت است که باید اول دندان‌ها با روش ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک ناصافی و نامرتبی آنها درمان شود که حدود 1 سال الی 1 سال و نیم زمان می‌برد. بعد از آن متخصص ارتودنسی با بررسی وضعیت دندان‌ها نسبت به پیشرفت وضعیت دندان‌ها، جراحی فک را انجام می‌دهد. یکی از موارد مهم این است که موقع جراحی فک دستگاه ارتودنسی در دهان قرار دارد تا موجب بی‌نظمی دندان‌ها نشود. پس از این مرحله حدود  6 ماه تا 12 ماه طول می‌کشد تا دندان‌ها مرتب‌تر شوند و درمان کامل شود.

طول درمان جراحی فک و ارتودنسی چقدر است؟

در این روش درمان سه مرحله ارتودنسی دندان قبل از جراحی، جراحی فک و ارتودنسی دندان بعد از جراحی وجود دارد. یک مرحله قبل از انجام جراحی فک است که باید دندان‌ها ارتودنسی شوند که نسبت به میزان شدت آنها زمان درمان نیز متغیر است. بعدازاین دوره جراحی فک انجام می‌شود و بعد از این مرحله باز هم دندان‌ها نیاز به ارتودنسی دارند تا کاملاً درمان شوند. طول درمان این نوع درمان بستگی به میزان نامرتبی و ناهماهنگی دندان‌ها دارد و معمولاً  حدود 2 سالی طول خواهد کشید.

طول درمان جراحی فک و ارتودنسی |دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

بهترین سن درمان ارتوسرجری

بهترین سن برای شروع درمان ارتوسرجری پایان دوره نوجوانی است. در این سنین فک بیمار رشد کامل خود را داشته و دیگر رشد نمی‌کند. متخصصان ارتودنسی بهترین دوره درمان را سن 18 تا 45 سالگی می‌دانند.

مراقبت‌های بعد از ارتودنسی زیبایی فک

بعد از انجام جراحی فک دوباره براکت روی دندان‌ها کار گذاشته می‌شوند و دستگاه ارتودنسی نصب می‌شود. نکته‌ای که مهم است این است که 4 تا 6 هفته طول می‌کشد تا فک جوش خورده و ترمیم شود. در این مدت دو فک بیمار به هم متصل است و اصلا باز نمی‌شود. بیمار قادر به خوردن هیچ غذاهای جامدی نیست و باید فقط مایعات و غذاهای آبکی به‌وسیله نی مصرف کند. بعد از گذشت این 6 هفته ابتدا باید با غذاهای نرم شروع کند و کم‌کم با گذشت زمان بیشتر شروع به خوردن غذاهای معمولی کند.

مراقبت‌های بعد از ارتودنسی زیبایی فک اصفهان | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

هزینه جراحی فک و ارتودنسی 

قیمت درمان ارتوسرجری باتوجه ‌به اینکه هم‌زمان ارتودنسی و جراحی فک با هم انجام می‌شود مسلماً هزینه بالاتری نسبت به سایر ارتودنسی‌ها دارد. در این نوع درمان علاوه بر هزینه ارتودنسی و تجهیزات ارتودنسی هزینه‌ای بایت جراحی و دستمزد متخصص ارتودنسی نیز باید پرداخت کنید. مدت درمان و میزان رجوع به مطب دندانپزشک برای ویزیت و یا تعویض دستگاه‌های ارتودنسی نیز به این هزینه اضافه می‌شود. در جلسه مشاوره شما می‌توانید قیمت دقیق را از متخصص ارتودنسی جویا شوید.

سخن پایانی

ارتودنسی همراه با جراحی فک اصفهان یکی از درمان‌های زیبایی و رفع ناهنجاری‌های دندان‌ها و فک است. پیچیده بودن و سخت بودن نحوه درمان آن نیازمند متخصصی حاذق و متبحر است. پیشنهاد ما به شما دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان است.

 

مقالات ارتودنسی جدید

صفحات بروز رسانی شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button