ارتودنسی متحرک کودکان | دکتر محمد ناصری

ارتودنسی متحرک کودکان

ارتودنسی متحرک در کودکان یکی از روش‌های درمانی برای برطرف کردن نامرتبی دندان‌ها و ناهنجاری‌های فکین می‌باشد. در ادامه با صحبت‌های دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان درباره  انواع  پلاک‌های متحرک ارتودنسی کودکان، مزایا و معایب آن بیشتر آشنا خواهید شد.

تماس و مشاوره برای هزینه ارتودنسی با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

ارتودنسی متحرک کودکان چیست؟

ارتودنسی متحرک یکی از روش های درمانی برای ناهنجاری فکین کودکان می‌باشد. در این روش بر خلاف ارتودنسی ثابت یک دستگاه ارتودنسی متحرک پلاستیکی از جنس آکریل سیم دار است که  این سیم ها به دندان کودکان می‌چسبد در دهان قرار می‌گیرد. کودکان می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به کمک والدین این پلاک های متحرک را در مواقع غذا خوردن، مسواک زدن و شنا کردن خارج کنند. از ارتودنسی متحرک کودکان برای رفع ناهجاری های یک یا هر دو فک می‌توان استفاده کرد. از ارتودنسی متحرک بیشتر برای نامرتبی دندان ها و ناهنجاری فکی خفیف استفاده می‌شود.

ارتودنسی متحرک کودکان چیست | دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

چه سنی برای استفاده از ارتودنسی متحرک مناسب است؟

بهترین سن برای شروع درمان ارتودنسی متحرک در کودک از سن 7 الی 10 سالگی می‌باشد. در این دوره دندان های شیری کودکان در حال افتادن است و معمولا دارای چند دندان اصلی هستند. به خاطر رشد فک در این زمان با استفاده از پلاک های متحرک می‌توان دندان های اصلی را به بهترین جای ممکن و سرجای خودشان هدایت کرد. ارتودنسی متحرک مانع بی نظمی و نامرتبی دندان های اصلی در حال رشد می‌شود. پس بهتر است درمان ارتودنسی کودکان را از سنین پایین شروع کرد.

بهترین سن ارتودنسی متحرک کودکان توسط دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

انواع پلاک‌های متحرک کودکان

پلاک‌های متحرک کودکان انواع مختلفی دارد که متخصص ارتودنسی با توجه به نیاز بیمار آن را پیشنهاد می‌دهد که این پلاک های متحرک عبارتند از :

  • پلاک های ساده
  • پلاک های شفاف
  • پلاک های نامرئی
  • پلاک های نگهدارنده یا ریتینر
  • پلاک های فانکشنال
  • پلاک های sagittal
  • پلاک های quadhelix
  • پلاک های invisalign

نصب انواع پلاک های متحرک ارتودنسی توسط دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

قیمت پلاک متحرک ارتودنسی کودکان

قیمت ارتودنسی متحرک کودکان را با توجه به نوسانات بازار نمی‌توان دقیقا اعلام کرد. در ارتودنسی متحرک ابتدا فک و دهان کودکان قالب گیری می‌شود. در مرحله بعد پلاک های متحرک ساخته می‌شوند که جنس پلاک متحرک درهزینه ارتودنسی اهمیت دارد. در جدول زیر حدود قیمت هزینه های ارتودنسی متحرک کودکان در سال 1401 را می‌توانید مشاهده کنید:

درمان ارتودنسی متحرک یک فک کودکان    7  میلیون
درمان ارتودنسی متحرک دو فک کودکان   12 میلیون
قیمت ارتودنسی متحرک دو فک   12 میلیون
فانکشنال   12 میلیون
فیس ماسک   12 میلیون
ریتینر متحرک تک فک کودکان   5 میلیون
هزینه ارتودنسی شفاف  کودکان   12 میلیون
کلیر الاینر (اینویزالاین) هزینه متوسط   40 میلیون

مزایای ارتودنسی متحرک برای کودکان

اولین مزیت آن آسان بودن نحوه استفاده و بالا بودن تعداد تنوع مدل و زیبایی بیشتر آن نسب به ارتودنسی ثابت است. یکی دیگر از به دلیل اینکه می‌توان پلاک های متحرک را در مواقع مسواک زدن و نخ دندان کشیدن خارج کرد احتمال پوسیدگی دندان‌ها کاهش پیدا می‌کند. مسواک زدن درارتودنسی ثابت به خاطر وصل بودن براکت و سیم به دندان ها برای کودکان کمی دشوار اما در این مدل موقع مسواک زدن کودک آن را خارج می‌کند و مسواک زدن بسیار راحت خواهد بود. قیمت ارتودنسی متحرک معمولا کمتر از ارتودنسی ثابت است. سرعت تغییرات  استخوان در فکین در ارتودنسی متحرک سریع‌تر است و درمان ناهنجاری دندان ها با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

مزایای ارتودنسی متحرک در کودگان

ارتودنسی متحرک برای کودکان چه معایبی دارد؟

خیلی از والدین سوال دارندکه آیا ارتودنسی متحرک عوارضی دارد؟ استفاده از ارتودنسی متحرک برای سلامتی کودکان هیج ضرری ندارد اما به دلیل پایین بودن سن کودک ممکن است باعث مشکلاتی را ایجاد کند. مشکل در صحبت کردن، ازدیاد آب دهان و داشتن حالت تهوع که در روزهای اولیه استفاده طبیعی است و بعد از گذشت چند روز رفع خواهد شد. پلاک های متحرک در دهان فضای زیادی را می‌گیرند و کودک حس می‌کند چیزی اضافه در دهان خود دارد و به دلیل راحتی خارج کردن آن از دهان  مدام آن را خارج می‌کند. همین کار باعث می‌شود که در زمان درمان نتیجه مطلوبی از درمان خود نداشته باشند. یکی دیگر از معایب آن این است که نمی‌توان در درمان نامرتبی وناهنجاری های شدید استفاده شود و در این موارد باید ارتودنسی ثابت به کار رفته شود.

خارج کردن مداوم ارتودنسی متحرک توسط کودکان یکی از معایب آن است

قیمت ارتودنسی متحرک کودکان در اصفهان

در کل می‌توان گفت هزینه ارتودنسی متحرک به نسبت کمتر از ارتودنسی ثابت است. هزینه ارتودنسی بستگی به نوع پلا ک های  و تجهیزات بکار رفته و اینکه برای یک فک یا هر دو فک استفاده شود دارد. در مدت درمان ممکن است دوباره ارتودنسی عوض شود و برای هر بار تعویض نیز باید هزینه پرداخت شود. برای اطلاع دقیق از قیمت ارتودنسی بهتر است قبل از انجام ارتودنسی از متخصص ارتودنسی اصفهان دکتر محمد ناصری  مشورت بگیرید.

سخن پایانی:

ارتودنسی متحرک در کودکان یکی از درمان های راحت و سریع برای برطرف کردن مشکلات ناهنجاری فکین و دندان‌های کودکان می‌باشد. برای درمان ارتودنسی متحرک کودکان در اصفهان از متخصص ارتودنسی در اصفهان دکتر محمد ناصری مشاوره بگیرید.

مقالات ارتودنسی جدید

صفحات بروز رسانی شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button