ارتودنسی لیزری | دکتر محمد ناصری

ارتودنسی لیزری در اصفهان

ارتودنسی با لیزر یکی از روش‌های جدید در حوزه ارتودنسی است. از این روش برای درمان نامرتبی دندان‌ها استفاده می‌شود. برای خیلی افراد سؤال است که لیزر چگونه می‌تواند در درمان ارتودنسی کمک کند و آیا با لیزر روند درمان کوتاه‌تر می‌شود یا نه؟ برای پاسخ به این سؤالات با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان همراه باشید.

دکتر محمدعلی ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

ارتودنسی با لیزر چیست؟

ارتودنسی با لیزر روند درمانی است که به‌تازگی در درمان ارتودنسی استفاده می‌شود. با ارتودنسی لیزری بافت‌های اضافی لثه برای نصب بریس‌ها برداشته می‌شوند. درمان ارتودنسی با این روش بسیار کوتاه‌تر از روش‌های درمانی دیگر است. با ارتودنسی لیزری تاج دندان‌ها برای دندان‌هایی که ناصاف هستند تراشیده می‌شوند و با این کار دندان‌ها به حالت موقت منظم خواهند شد. این روش درمانی هم کم‌هزینه است و هم اینکه مدت درمان آن خیلی کوتاه است. در مدت درمان بیمار هیچ‌گونه درد و ناراحتی ندارد و یکی از بهترین روش‌های درمانی برای ارتودنسی است.

روش درمان با ارتودنسی لیزری | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

روش درمان با ارتودنسی لیزری

برای درمان با ارتودنسی لیزری متخصص ارتودنسی با تنظیم طول موج، مدت موردنیاز و میزان قدرت لیزر متناسب با میزان ناهنجاری درمان را شروع می‌کند. در این روش از لیزر مخصوصی استفاده می‌شود که سازگاری با بافت لثه دارد. این روش درمان بدون داشتن درد و خونریزی است و برای بیمار هیچ‌گونه خطر و عوارضی ندارد. در این روش دکتر متخصص بادقت خاصی بدون صدمه زدن به لثه، بافت‌های اضافی لثه را بر می‌دارد. از کاربردهای دیگر این روش صاف کردن دندان‌های ناهموار، جداکردن فرنوم، گذاشتن براکت، بیرون آوردن دندان‌های نهفته، بهبود زخم‌های دهان می‌توان نام برد. در این روش دندان‌ها هیچ‌گونه حرکتی نمی‌کنند و برای این کار باید از روش‌های دیگر ارتودنسی مثل ارتودنسی ثابت یا ارتودنسی متحرک استفاده کرد.

روش درمان با ارتودنسی لیزری | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

مزایای ارتودنسی با لیزر

ارتودنسی لیزری علاوه برنداشتن درد و خونریزی دارای مزیت‌های بسیاری نسبت به سایر روش‌های درمانی است. در ادامه چند مورد از این مزیت‌ها را نام خواهیم برد.

  • ازبین‌بردن با کتری‌های مخفی شده در لثه و ریشه دندان‌ها
  • عدم نیاز به برش لثه در دمان
  • بسته‌شدن سریع عروق لنفاوی پس از درمان و کاهش میزان تورم
  • درمان خنده لثه‌ای
  • برطرف‌کردن تیرگی لثه‌ها
  • دوره درمان سریع و کوتاه
  •  کاهش مراجعه به مطب
  • تشخیص پوسیدگی دندان
  • ضدعفونی‌کردن دهان و دندان‌ها
  • کاهش خطر بروز عفونت

مزایای ارتودنسی لیزری | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

کاربردهای لیزر ارتودنسی

لیزرهای ارتودنسی کاربردهای مختلفی دارند و به دلیل داشتن سرعت در بهبودی مشکلات دهان و دندان از آن استفاده‌های زیادی می‌شود. در ادامه در مورد کاربردهای لیزر ارتودنسی صحبت خواهیم کرد:

خارج‌کردن بافت اضافی لثه‌ها

با برداشتن لثه‌های اضافی روی دندان‌های نهفته بدون خونریزی و احساس درد می‌توان آن را خارج کرد. داشتن لثه‌های اضافه هنگام نصب براکت‌ها باعث بروز مشکلاتی می‌شود که با برداشتن آنها توسط لیزر این مشکلات حل خواهد شد.

بهبودی زخم‌های دهان و لثه

نصب براکت ممکن است باعث سایش در لثه‌ها و ایجاد زخم در آنها شود. پس از گذشت حدود ۱۵ روزی این زخم‌ها برطرف می‌شود. اما بار لیزر می‌توان آن را خیلی سریع‌تر درمان کرد.

کم‌شدن تورم لثه

رعیت نکردن بهداشت دهان هنگام ارتودنسی باعث جمع‌شدن باکتری در پشت براکت‌های ارتودنسی می‌شود. همین امر موجب بروز مشکلاتی مثل تورم لثه و پوسیدگی دندان‌ها می‌شود. با کمک لیزر می‌توان این تورم‌ها را به طور کامل برطرف کرد.

سرعت دادن به حرکت دندان‌ها در زمان ارتودنسی

لیزر نمی‌تواند دندان‌ها را حرکت دهد اما می‌تواند با واردکردن اشعه به لثه‌ها باعث آزادشدن بافت لثه‌ها شود و همین کار باعث سرعت بخشیدن در حرکت دندان‌ها در زمان ارتودنسی دندان می‌شود.

جداسازی فرنوم

بزرگ بودن زیاد از حد فرنوم سبب به‌وجودآمدن فاصله بین دندانی خواهد شد. متخصص ارتودنسی با کمک لیزر بافت فرنوم را تکان می‌دهد و باعث برطرف‌شدن این مشکل می‌شود.

رديف كردن دندان‌ها با لیزر

ارتودنسی لیزری با تراش دادن سطح دندان‌های ناهموار می‌تواند باعث صاف شدن آنها و داشتن ظاهری زیباتر شود.

کاربردهای ارتودنسی لیزری | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

انواع لیزر ارتودنسی

لیزرهای استفاده شده برای ارتودنسی دارای انواع مختلفی هستند. این لیزرها نسبت به میزان قدرت و کاربردی که دارند استفاده می‌شوند. در ادامه تفاوت و روش کار هرکدام را توضیح خواهیم داد.

لیزر ارتودنسی CO2

این لیزر جزء اولین لیزرهای مورداستفاده در ارتودنسی بود. این لیزر گازی بوده و این مدل لیزر دارای قدرت زیای همراه با موج دائم هستند.

لیزر ارتودنسی دیود

لیزر دیود منبع نوری دارد و بسیار پرکاربرد است. از این لیزر در شناخت جرم دندان و پوسیدگی استفاده می‌شود. این لیزر می‌تواند جرم دندان‌ها را برداشته و دندان‌ها را سفید کند. کاربرد دیگر آن برطرف‌کردن حساسیت دندان است.

لیزر ارتودنسی اربیوم

این لیزر دارای قدرتی بالاست که به آن لیزر سخت نیز گفته می‌شود. کاربرد این لیزر برای جراحی دندان، تراش دندان‌ها کاربرد دارد. از دیگر کاربردهای آن برداشتن براکت‌های دندان، برداشت کامپوزیت و رفع پوسیدگی دندان‌ها نام برد.

انواعلیزر در درمان ارتودنسی | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

هزینه ارتودنسی لیزری در اصفهان

قیمت ارتودنسی لیزر سؤال خیلی از افرادی است که قصد انجام درمان با این روش را دارند. ارتودنسی لیزری نوعی درمان زیبایی به‌حساب می‌آید و خیلی از بیمه‌ها هزینه آن را پوشش نمی‌دهند. این نوع ارتودنسی به دلیل استفاده از لیزر مدت درمانی کوتاه‌تری دارد ولی درعین‌حال هزینه بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. از دیگر موارد تأثیرگذاری در قیمت می‌توان به میزان ناهنجاری، نوع درمان با لیزر و میزان تخصص پزشک نام برد.

سخن پایانی

ارتودنسی لیزری اصفهان روشی نوین در درمان مشکلات ارتودنسی و ناهنجاری‌های دهان است. این روش دارای دوره درمان کوتاه‌تر از سایر روش‌ها می‌باشد. برای درمان انواع ارتودنسی در اصفهان می‌توانید به مطب دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان مراجعه فرمایید.

مقالات ارتودنسی جدید

صفحات بروز رسانی شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button