ارتودنسی دندان با کشیدن یا بدون کشیدن دندان

ارتودنسی با کشیدن یا بدون کشیدن دندان با دکتر ناصری

ارتودنسی دندان با کشیدن یا بدون کشیدن دندان
دغدغه ی مهم در مورد درمان های ارتودنسی این است که چه مواقعی دندان کشیده می شود و کی این عمل انجام نمی شود. در واقع حفظ دندان اولویت اول درمان گر در حیطه ی دندان پزشکی می باشد ولی بعضا در ارتودنسی برای جلوگیری از مشکلات بعدی ناچار به خارج کردن دندان می شویم.
در بسیاری از موارد از نظر ژنتیکی سایز دندان ها از یکی از والدین و سایز فک ها از والد دیگر به ارث می رود و این عدم هماهنگی باعث به هم ریختگی یا شلوغی دندان ها می شود حال اگر سایز مجموع دندان ها از سایز فک بیشتر باشد اگر بدون کشیدن ارتودنسی انجام شود دندان ها در قوس بزرگتری قرار می گیرند و ممکن است از استخوان احاطه کننده ی آن ها خارج شوند و آسیب ببینند هم چنین بافت لثه نیز در این موارد تحمل زیادی را نخواهد داشت و منجر به تحلیل و عقب نشینی لثه می شود. بنابراین نکشیدن دندان در برخی موارد باعث آسیب جبران ناپذیر می شود.
حال آنکه متخصص ارتودنسی با بررسی وضعیت لب های بیمار و بررسی لثه و استخوان احاطه کننده تصمیم به کشیدن یا نکشیدن می گیرد. لازم به ذکر است که اخیرا درمان های ارتودنسی به سمت درمان های غیرکشیدنی تمایل پیدا کرده اند و لب های برجسته به واسطه ی نکشیدن مقبولیت بیشتری نسبت به لب های صاف یا تورفته که نتیجه ی ارتودنسی با کشیدن دندان هست، پیدا کرده اند.
دکتر محمد علی ناصری در لیست متخصصین ارتودنسی یکی از بهترین متخصصین خوب ارتودنسی اصفهان است و فارغ التحصیل دندان پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد و هم اکنون نیز به عنوان هیات علمی دانشگاه مشغول فعالیت می باشد. برای ردیف کردن دندان های نامنظم اصفهان و ارتودنسی شفاف اصفهان، ما به شما بهترین متخصص ارتودنسی دکتر محمد علی ناصری را معرفی می کنیم.
ارتودنسی دندان
ارتودنسی دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button