ارتودنسی زیبایی | دکتر محمدعلی ناصری

ارتودنسی زیبایی در اصفهان

ارتودنسی زیبایی مقوله ای است که تقاضا برای آن در بین مردم طی دهه گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است. دلیل آن هم احتمالاً افزایش آگاهی عمومی مردم از تکنیک های جدید دندانپزشکی است. دکتر محمد علی ناصری متخصص ارتودنسی اصفهان در اینجا در مورد ارتودنسی زیبایی و مراقبت‌های بعد از ان توضیح خواهند داد.

ارتودنسی زیبایی چیست؟

در واقع ارتودنسی زیبایی، شاخه ای از ارتودنسی است که دندان های نا مرتب و دندان هایی که با هم ردیف نیستند را اصلاح می کند تا ظاهر و عملکرد دندان ها بهبود پیدا کند. در شرایطی که دندان‌ ها از نظر محل قرار گیری نا مرتب باشند و با هم در یک ردیف نباشند، گاز گرفتن و جویدن غذا برای فرد مشکل خواهد بود چرا که ردیف بالایی دندان‌ ها روی ردیف پایین دندان‌ ها به درستی قرار نمی گیرند و یکی از ردیف های دندان از ردیف دیگر دندان ها بیرون زده است. همچنین وقتی دندان ها بصورت منظم قرار نگرفته و از فرم طبیعی خود خارج شده باشند، موجب می شود لب ها نیز در هنگام بسته بودن دهان فرم طبیعی نداشته باشند و ظاهر نامتناسبی ایجاد شود. مسلم است که هیچ کس این شرایط را دوست ندارد و به دنبال راه حلی برای رفع این مشکل است. ارتودنسی زیبایی موجب توزیع یکنواخت فشار وارده ناشی از گاز گرفتن و جویدن غذا روی تمام دندان‌ ها می شود که در دراز مدت به سلامت دهان، دندان ها، لثه‌ ها و مفاصل فک کمک می‌کند. در این نوع درمان معمولاً از وسیله ای به نام بریس (Brace) استفاده می شود.
همچنین اگر مشکلی در حرکت فک (به دلیل نقص در مفصل گیجگاهی-فکی یا TMJ) وجود داشته باشد، منجر به مشکل در گاز گرفتن یا جویدن غذا می شود زیرا قرار گیری دندان ها بر روی هم نا منظم است. در این شرایط نیز از بریس استفاده می شود. علاوه بر این بریس در موارد زیبایی مانند اصلاح لبخند نیز کاربرد دارد که باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی می شود.

آیا ارتودنسی زیبایی درد دارد؟

در ارتودنسی زیبایی از ابزاری به نام بریس استفاده می شود برای اصلاح موقعیت قرار گیری دندان ها که ممکن است ابتدا احساس عجیبی در شما ایجاد کنند و یا کمی اذیت کننده باشد. این حس کاملا طبیعی است، مشکل خاصی برای فرد ایجاد نمی کند، قابل تحمل است و به زودی برطرف می شود. اما اگر درد و مشکل شما ادامه داشت، به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید. ممکن است متخصص ارتودنسی تغییراتی انجام دهد تا به کاهش درد کمک کند. افرادی که می خواهند برای کودکان خود ارتودنسی انجام دهند تا قبل از درمان، پیشگیری کنند می توانند به دکتر محمد علی ناصری متخصص ارتودنسی، که بصورت تخصصی ارتودنسی کودکان نیز انجام می دهند، مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button