ارتودنسی رنگی | دکتر محمد ناصری

ارتودنسی رنگی

ارتودنسی رنگی یکی از راه‌های زیباسازی ارتودنسی در اصفهان است که در بین بچه ها و نوجوانان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در سیم کشی دندان رنگی شما می‌توانید رنگ ارتودنسی را به سلیقه خود انتخاب کنید تا لبخندی جذاب تر داشته باشید. در ادامه با صحبت های دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان در مورد ارتودنسی رنگی همراه باشید.

دکتر محمدعلی ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

ارتودنسی رنگی  چیست؟

روش انجام ارتودنسی رنگی تفاوتی با ارتودنسی معمولی ندارد. در ارتودنسی دندان براکت دندان ها روی دندان ها چسبانده می‌شوند سپس این براکت ها با سیم‌های نازک به هم متصل می‌شوند که این سیم ها به وسیله کش‌هایی (لیگاتور) روی دندان نگه داشته می‌شوند. در ارتودنسی رنگی بنا به سلیقه  مشتری رنگ این کش ها انتخاب می‌شود و در واقع رنگی بودن ارتودنسی به وسیله این کش‌ها انجام می‌شود. از ارتودنسی رنگی بیشتر برای ارتودنسی کودکان استفاده می‌شود.

ارتودنسی رنگی چیست |دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

چگونه بهترین رنگ ارتودنسی را انتخاب کنم؟

انتخاب رنگ ارتودنسی مناسب می‌تواند زیبایی چهره شما را دو چندان کند و لبخندی جذاب تر داشته باشید. اینجا سوال مطرح می‌شود که چطوری بهترین رنگ را انتخاب کنیم؟ با توجه به اینکه طول درمان ارتودنسی طولانی است اگر انتخاب رنگ مناسبی نداشته باشید ممکن است در طول درمان بارها از انتخاب خود مایوس شوید و این موجب دلسردی شما از ارتودنسی خواهد شد. در ارتودنسی رنگی شما می‌توانید از ترکیب چند رنگ استفاده کنید. در ادامه چند نکته در مورد انتخاب بهترین رنگ ارتودنسی برای شما خواهم گفت:

از متخصص ارتودنسی خود راهنمایی بگیرید

انتخاب رنگ ارتودنسی می‌تواند برای شما گیج کننده باشد پس بهتر است از متخصص ارتودنسی خود بخواهید و اگرنمونه کار از قبل دارد نشان شما دهد. یا به شما فهرستی از ترکیب رنگ هایی که با هم زیبا می‌شوند را نشان دهد. از او سوال کنید بیماران معمولا چه رنگ هایی را انتخاب می‌کنند. با این کار تا حدودی شما را نسبت به انتخاب رنگ مطلوب راهنمایی خواهد کرد.

انتخاب رنگی که دوست دارید

اگر رنگ خاصی را دوست دارید و برایتان مفهوم خاصی دارد به متخصص ارتودنسی خود بگویید. خیلی از افراد دوست دارند از رنگ مورد علاقه خود استفاده کنند و که  آنها حس نشاط و شادابی  می‌دهد.

به رنگ پوست خود توجه کنید

رنگ پوست شما تاثیر زیادی در انتخاب رنگ دارد. رنگ هایی انتخاب کنید که مناسب پوست شما باشد. برای پوست تیره رنگ های روشن مثل صورتی انتخاب کنید و برای پوست های روشن رنگ های تیره مثل قرمز، بنفش و… مناسب هستند.

رنگ مناسب با رنگ چشم خود انتخاب کنید

اکثر ما ایرانی ها دارای رنگ چشم های تیره ای مثل  مشکی یا قهوه ای تیره هستیم. باید رنگ ارتودنسی ای انتخاب کنید که گیرایی چشمان شما را زیادتر کند. اگر چشم رنگی دارد بهتر است رنگ ارتودنسی همرنگ چشمان خود انتخاب کنید.

چه رنگ هایی مناسب ارتودنسی دخترانه و ارتودنسی پسرانه است؟

برای ارتودنسی دخترانه ترکیب رنگ هایی مثل زرد و آبی، بنفش و صورتی، صورتی وسبز نئونی مناسب می‌باشند و برای پسران رنگ های آبی روشن و آبی تیره، آبی و نارنجی و قرمز ومشکی مناسب هستند.

انتخاب بهترین رنگ برای ارتودنسی رنگی | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

چه رنگ هایی مناسب ارتودنسی رنگی نیستند؟

در ارتودنسی رنگی بعضی از رنگ باعث ناپسند شدن چهره و خنده شما می‌شوند. رنگ های تیره مثل سیاه، قهوه ای و سبز رابه هیچ عنوان استفاده نکنید. استفاده از رنگ های روشن مثل سفید سبب زردتر نشان داده شدن دندان های شما می‌شود و هم اینکه خیلی زود کثیف می‌شوند. استفاده از کش های شفاف باعث نشان دادن باقیمانده غذا روی دندان ها می‌شوند.

ارتودنسی بی‍رنگ و ارتودنسی همرنگ دندان

درکنار ارتودنسی رنگین‌کمانی، ارتودنسی بی‌رنگ و ارتودنسی همرنگ دندان نیز بکار برده می‌شود. زیرا بسیاری از افرادی که به دلیل موقعیت اجتماعی و یا بنا به سلیقه شخصی‌شان تمایلی به استفاده از ارتودنسی رنگی و یا براکت های فلزی ندارند می‌توانند ارتودنسی همرنگ دندان یا از ارتودنسی بی‌رنگ استفاده کنند.

ارتودنسی همرنگ همان ارتودنسی سرامیکی است که براکت های آن از جنس مواد ونیر سرامیک هستند که می‌توانید رنگ آن را همرنگ دندان‌هایتان انتخاب می‌کنند و به این صورت بریس های ارتودنسی جلوه کمتری خواهد داشت. ارتودنسی بی‌رنگ نوعی ارتودنسی نامرئی متحرک محسوب می شوند که همان الاینرهای شفاف و بی رنگی هستند. بدین‌صورت که شما می‌توانید الاینرهای بی‌رنگ را هنگام غذا خوردن و یا صحبت کردن در مراسم‌های رسمی از دهانتان خارج کنید.

چه مراقبت هایی بعد از ارتودنسی رنگی انجام دهیم؟

ارتودنسی رنگی مثل ارتودنسی دندان لازمه رعایت بهداشت و مراقبت های بعد از آن می‌باشد. ارتودنسی رنگی به علت رنگی بودن باقیمانده مواد غذایی بیشتر به چشم می‌خورد. حتما بعد از هر وعده غذایی از نخ دندان و مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید. سعی کنید غذاهای سفت و چسبانک نخوردید زیرا تمیز کردن بریس ها را دشوار می‌کند. هنگام تمرینات ورزشی مواظب باشید ضربه ای به آن وراد نشود. در نوبت مقرر شده برای معاینه به مطب متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از ارتودنسی رنگی | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

سخن پایانی:

در ارتودنسی رنگی مشکلی که وجود دارد انتخاب رنگی مناسب برای زیباتر شدن نمای دهان وصورت است. در این مقاله دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان نکاتی برای انتخاب بهترین رنگ ارتودنسی برای شما عزیزان بیان کرده اند.

مقالات ارتودنسی جدید

صفحات بروز رسانی شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Button