ارتودنسی دیمون| دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

ارتودنسی دیمون در اصفهان

ارتودنسی دیمون در اصفهان تحول بزرگی در حوزه ارتودنسی ایجاد کرده است. به دلیل ویژگی‌ها و مزیت‌های زیاد این نوع ارتودنسی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. برای آشنایی با نحوه کار ارتودنسی دیمون و تفاوت آن با روش‌های دیگر، مزیت‌ها، قیمت و… با دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان همراه باشید.

تماس و مشاوره با دکتر محمد ناصری بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

ارتودنسی دیمون (Damon) چیست؟

ارتودنسی دیمون روشی جدید در درمان ناهنجاری‌های دندان و فک که از نوع ارتودنسی ثابت می‌باشد. ارتودنسی دیمون بهترین انتخاب به‌جای ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی معمولی می‌باشد. در این روش از براکت‌های کشویی استفاده می‌شود که به‌راحتی باز و بسته می‌شوند و برای وصل شدن به سیم‌ها نیازی به استفاده از کش‌های دور براکت نیست. به‌خاطرنداشتن کش‌های براکت مسواک زدن آن بسیار راحت است و بهداشت دهان بهتر رعایت می‌شود.

ارتودنسی دیمون چیست | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

نحوه درمان با ارتودنسی دیمون

برای ارتودنسی معمولی سیم‌های منحنی که از بین براکت‌ها گذر می‌کردند میزان فشار آن‌ها هرچند وقت یکبار باید توسط متخصص ارتودنسی بررسی می‌شدند. اما در ارتودنسی دیمون استفاده از براکت‌های دیمون سبب می‌شود سیم‌های منحنی داخل براکت‌ها باعث تنظیم خودکار فشار به براکت‌ها شوند. عملکرد براکت‌های دیمون به نحوی است که پس از حرکت دندان‌ها به مقدار معین، سیم‌های داخل براکت‌ها را آزاد می‌کند تا با فشار مشخصی به دندان‌ها  باعث حرکت دوباره آن‌ها شود. این روند تا زمانی که دندان‌ها کامل صاف شوند ادامه دارد. در این روش به‌خاطر تنظیم خودکار براکت‌ها نیازی به مراجعه مدام به متخصص ارتودنسی نیست.

نحوه درمان با ارنودنسی دیمون | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

ارتودنسی دیمون چه کاربردی دارد

اینجا این سؤال پیش می‌آید که ارتودنسی دیمون برای چه ناهنجاری‌های مناسب است. بریس‌های دیمون برای انواع ناهنجاری‌های فک و دندان کاربرد دارد. به دلیل راحتی درمان آن، برای ارتودنسی کودکان نیز توصیه می‌شود. این نوع ارتودنسی در درمان بیماری زیر نیز کاربرد دارد.

 • دندان‌های ناصاف و کج
 • شلوغی دندان‌ها
 • درمان مال اکلوژن
 • تعادل لبخند صورت با ارتودنسی دیمون

کاربردهای ارتودنسی دیمون |دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

انواع بریس‌هایی ارتودنسی دیمون

بریس‌های ارتودنسی دیمون نیز مانند ارتودنسی معمولی دارای تنوع هستند که بستگی به تشخیص پزشک مورداستفاده قرار می‌گیرند. در ادامه در مورد انواع بریس ارتودنسی دیمون صحبت خواهیم کرد:

بریس فلزی ارتودنسی دیمون

این بریس‌ها همانند بریس‌های ارتودنسی معمولی هستند. تفاوت بریس معمولی با بریس دیمون داشتن سیستم کشویی سلف لیگیتینگ در بریس‌های دیمون است. روی بریس‌ها معمولی قلاب‌هایی برای عبور کش‌های ارتودنسی تعبیه شده است که در بریس‌های دیمون این قلاب‌ها وجود ندارند که باعث زیباتر شدن ظاهر ارتودنسی دیمون شده است.

بریس شفاف ارتودنسی دیمون

بریس‌های شفاف ارتودنسی دیمون از جنس سرامیک است و فرق آن با نوع معمولی این است که جایگاهی برای قراردادن اتصالات الاستیک وجود ندارد. به همین علت نسبت به ارتودنسی شفاف خیلی کمتر در معرض دیده‌شدن هستند.

بریس رنگی ارتودنسی دیمون

استفاده از بریس‌های رنگی معمولاً برای کودکان استفاده می‌شود. این بریس‌ها نیز همانند بریس‌های ارتودنسی رنگی دارای تنوع رنگ بالا هستند و شما می‌توانید رنگ دلخواه خودتان را انتخاب کنید.

انواع بریس ارتودنسی دیمون | دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان

مزیت ارتودنسی دیمون

همان‌طور که گفته شد ارتودنسی دیمون روشی جدیدی در ارتودنسی است که برتری‌هایی نسبت به روش‌های قدیمی ارتودنسی دارد.

 • درمان سریع‌تر از ارتودنسی معمولی
 • کاهش مراجعه به پزشک
 • کاهش فشار روی دندان‌ها
 • رعایت بهداشت آسان‌تر
 • قیمت مناسب
 • مقرون‌به‌صرفه بودن
 • سایش و اصطکاک کمتر دندان‌ها
 • داشتن درد کمتر در ارتودنسی دیمون

معایب ارتودنسی دیمون چیست؟

ارتودنسی دیمون مزیت‌های زیادی نسبت به ارتودنسی معمولی دارد ولی در عین حال معایبی نیز دارد. یکی از معایب آن داشتن هزینه بالاتر نسبت به ارتودنسی معمولی است. از دیگر معایب آن مشخص‌بودن سیمی است که از روی دندان‌ها عبور می‌کند. براکت‌های دیمون ممکن است در بعضی افراد ایجاد حساسیت کند که به‌مرور زمان برطرف می‌شود. باتوجه‌ به معایب این نوع ارتودنسی می‌توان گفت بازهم نسبت به ارتودنسی سنتی برتری دارد.

 

هزینه ارتودنسی دیمون در اصفهان

قیمت ارتودنسی دیمون به علت نوع براکتی که استفاده می‌شود نسبت به سایر ارتودنسی‌ها گران‌تر است. براکت‌های دیمون دارای چند جنس مختلف هستند که هرکدام قیمت متفاوتی دارند. اما ازطرفی دفعات مراجعه به پزشک کمتر از سایر ارتودنسی‌هاست که از این بابت هزینه کمتری برای ویزیت پرداخت می‌کنید. میزان ناهنجاری و طول درمان نیز در قیمت ارتودنسی تأثیرگذار هستند. برای دانستن قیمت نهایی از ارتودنتیست خودتان مشاوره بگیرید.

سخن پایانی

ارتودنسی دیمون در اصفهان روشی جدیدی برای درمان انواع ناهنجاری‌های فک و دندان است که می‌تواند ناهنجاری‌های شدید را نیز درمان کند. دکتر محمد ناصری متخصص ارتودنسی در اصفهان این روش درمان را هم برای بزرگسالان و کودکان توصیه می‌کنند.

 

مقالات ارتودنسی جدید

صفحات بروز رسانی شده

Call Now Button